niedziela, 16 grudnia 2012

My list of movies (filmyyy)

1. Leon zawodowiec


Opis:

Ojciec Matyldy zajmuje się przechowywaniem "brudnego" towaru, który przywłaszcza sobie w niewielkich porcjach. Zostaje to zauważone. Matylda szczęśliwie wyszła właśnie do sklepu, gdy skorumpowani policjanci-zabójcy mordują całą rodzinę, łącznie z ukochanym młodszym braciszkiem Matyldy. Dziewczynka mimo szoku myśli trzeźwo – nie kieruje się do domu, ale idzie wprost do drzwi sąsiada – Leona, płatnego zabójcy. Ta decyzja ratuje jej życie. Leon niechętnie postanawia zaopiekować się Matyldą, co wkrótce owocuje przyjaźnią pomiędzy nimi.Dziewczynka uczy się zawodu "sprzątacza" – jak określa swój fach Leon i pragnie pomścić śmierć braciszka.

2. Pęknięcia


Opis:
Akcja filmu toczy się w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Zwarta grupa przyjaciółek uczy się w angielskiej, elitarnej szkole dla dziewcząt. Łączy je wspólna pasja – pływanie oraz jedna z nauczycielek, Panna G , która jest niezwykle charyzmatyczną i enigmatyczną kobietą. Pewnego dnia w szkole pojawia się nowa uczennica – Fiamma . Dziewczyna w szybkim czasie skupia na sobie uwagę Panny G, co niezbyt podoba się reszcie drużyny pływackiej… 
3. Requiem dla snu


Opis:
Film przedstawia historię trojga młodych ludzi i starszej kobiety, którzy z powodu samotności, zagubienia i ślepej pogoni za marzeniami, popadają w nałogi współczesnego świata. Reżyser w sposób bezpośredni i brutalny przedstawił skutki takiego życia.

4. Pianista


Opis:
Po wkroczeniu do Warszawy Niemcy wprowadzają restrykcje wobec ludności żydowskiej. Szpilman z rodziną: rodzicami, dwiema siostrami i bratem wyprzedają cały swój majątek za grosze.Następuje kulminacja prześladowań: Żydzi zostają umieszczeni za murami getta. Nieludzkie okrucieństwo i niewyobrażalne cierpienia są tam codziennością. Szpilman zarabia na utrzymanie całej rodziny grając w kawiarni. Szpilmanowie, jak tysiące innych, zostają zagnani do bydlęcych wagonów. Szpilmana w ostatniej chwili wyciąga z szeregu skazańców znajomy żydowski policjant. Pianiście udaje się uciec z getta. Przechowują go kolejno jego polscy przyjaciele. Kiedy niebawem wybucha powstanie warszawskie, Szpilman ponownie musi walczyć o życie.
Znajduje schronienie w zrujnowanej willi, nieświadom tego, że mieści się tam główna kwatera wojsk niemieckich. Zostaje nakryty przez niemieckiego kapitana Wilma Hosenfelda, który go przesłuchuje. Gdy Szpilman ujawnia, że jest pianistą, kapitan każe mu zagrać na znajdującym się tam fortepianie. Wzruszony kapitan postanawia pomóc mu przeżyć.
5. Ciekawy przypadek Benjamina Buttona


Opis: 
Na świat przychodzi Benjamin Button , lecz jego narodziny są czymś niezwykłym. Rodzi się jako osiemdziesięcioletni staruszek i stopniowo młodnieje. Jego ojciec przerażony brzydotą dziecka porzuca go na progu domu dla starców; tam Benjamin wychowuje się pod opieką troskliwej Queenie.

6. Pachnidło : Historia mordercy
Opis:
 Jej bohater, Jan Baptysta Grenouille, nieślubny syn paryskiej handlarki rybami, obdarzony jest nieprawdopodobnym węchem – postrzega świat wyłącznie przez pryzmat tego zmysłu. Obsesja jakiej ulega pod wpływem zapachu, popycha go do tego, że staje się on seryjnym mordercą.

7. Jestem legendą
Opis:
Tajemniczy wirus wymordował lub zamienił w krwiożercze bestie prawie całą ludzkość. Samotny naukowiec Robert Neville poszukuje szczepionki, by odwrócić mutację.
8. Avatar
Opis:
Po zabójstwie brata Jake Sully dostaje szansę lotu za niego, na nowo odkrytą planetę Pandorę. Na miejscu dzięki maszynom zostaje połączony ze specjalnie wyhodowanym przedstawicielem, inteligentnej rasy żyjącej na planecie. Przypadkowo udaje mu się dołączyć do jednego z plemion i dzięki temu poznać wszystkie ich sekrety. Niestety zachłanni ludzie wykorzystawszy je, postanawiają zaatakować i zniszczyć dom plemienia by zdobyć cenny minerał. Nie mogąc się z tym pogodzić Jake staje po stronie obcych.9. Król lew
Opis:
Chyba nie muszę się rozpisywać...
10. Titanic
Opis:
Historia miłosna zubożałej arystokratki i utalentowanego artystycznie emigranta z górą lodową w tle.

3 komentarze:

  1. Większość to filmy klasyki, chętnie obejrzałabym powtórnie pozycje nr: 1, 3, a 10 mogę do znudzenia, choć nie jest to głębokie kino to jednak mam sentyment;)

    OdpowiedzUsuń